نگهداری و پشتیبانی شبکه در تهران | کیفیت و قیمت عالی

شبکه سیستمی است که نیاز به پشتیبانی و نگهداری دارد‌. سیستم های کامپیوتری بايستی با برنامه ای معین و به صورت منظم پشتیبانی و نگهداری شوند. در صورتی که این سرویس ها و بازدید ها به درستی صورت بگیرند، عملکرد و سلامت شبکه ی مد نظر تضمین می گردد. با استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه و سرور های کامپیوتری تیم پشتیبانی می تواند از ایجاد هر گونه‌ خسارت احتمالی جلوگیری کند و در این صورت از نرم افزار و سخت افزار شبکه ی خود به خوبی نگهداری نماید.

پشتیبانی و نگهداری شبکه چگونه است؟

پشتیبانی شبکه از راه اندازی سیستم شبکه های کامپیوتری بسیار مهم و ضروری تر است. در صورتی که قصد دارید توسط یک شبکه اقدام به راه اندازی یک رایانه کنید، باید ان را با توجه به تکنولوژی های روز دنیا به روز رساني نمایید، در غیر صورت در اینده برای سازمان شما ضرر و زیان های فراوانی به وجود می اید. توجه فرمایید که شبکه رایانه ای نیز مانند یک خودرو که به سرویس های دوره ای و پشتیبانی نیاز دارد، به سخت افزار و سرویس های دوره ای شبکه نیازمند می باشد. اما در این میان نکته ی حائز اهمیت اعتماد به کمپانی متخصص در خدمات پشتیبانی شبکه می باشد.
مواردی نظیر سابقه ی کاری یک شرکت و مدت زمان فعالیت یک کمپانی متخصص در تصمیم گیری شما عزیزان در این زمینه نقش بسیاری دارد. زیرا نگهداری و پشتیبانی سخت افزار ها و نرم افزار هایی که مورد استفاده قرار می گیرند به دانش و علم بسیاری نیازمند می باشند.

ایجاد مستند در پشتیبانی شبکه

در پشتیبانی و نگهداری شبکه، مستند سازی به این معنا است که مجموعه ای از دستورالعمل ها بایستی برای راهنمایی در رابطه با شیوه ی پیکر بندی شبکه، مدیریت کردن شبکه و غیره ساخته شوند. که این امر درواقع به صورت دیاگرامی از تمامی عملیات، پشتیبانی و ثبت می شود. مستند سازی دراصل با کمک مدیر شبکه صورت می گیرد و جز اموری است که به زمان زیادی نیاز دارد.
مستند سازی درواقع ارتباط میان روتر ها، سرور ها، مودم ها و غیره را تعیین می کند تا در این صورت جهت ایجاد هر گونه تغییر شما عزیزان به اسانی بتوانید به جزئیات ارتباطی بین اجزای تشکيل دهنده ی سیستم شبکه دسترسی پیدا کنید.
از جمله مزایای این عملیات می توان به ذخیره شدن داده ها، جلوگیری از پاک شدن داده ها، افزایش یافتن سرعت در رفع هر گونه عیب و ایراد، افزایش یافتن سرعت در واگذاری مسئولیت ها، وابسته نبودن شبکه تنها به یک شخص خاص و غیره اشاره نمود.

بررسی دستگاه های سخت افزاری که توسط پشتیبانی شبکه سرویس می شوند؟

شبکه ها و سرور ها درواقع بخشی از یک تجارت امن و سود اور به حساب می ایند. هر شبکه دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی است که این خصوصیات سبب افزایش عملکرد و کارایی ان ها می شوند. سرور ها دارای رم هایی با ظرفیت بسیار زیاد، هارد ديسک ها، پردازنده های قدرتمند و غیره می باشند که به همین خاطر نگهداری و پشتیبانی از شبکه ها نسبت به سایر کامپیوتر ها مهم تر است. بنابراين بايستی در فرایند خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه به این موارد توجه فرمایید.
روتر ها : روتر ها درواقع سبب اتصال شبکه ها به یکدیگر می شوند. عمل روتر ها همانند سوئیچ ها می باشد با این تفاوت که در روتر ها ارتباط گره به گره به همان شبکه ی سوئیچ محدود نمی باشد. همچنین روتر ها می توانند در میان شبکه ها و سرور های مختلف، بسته های اطلاعاتی را به خوبی هدایت نمایند. در عملیات نگهداری و پشتیبانی شبکه، بخشی از ان بایستی به بررسی تمامی قسمت های سخت افزاری دستگاه و فن ها پرداخته شود. تا در این صورت از ایجاد هر گونه مشکل ناگهانی جلوگیری شود.
مودم های کابلی : هر چه امنیت مودم کابلی بیشتر باشد، امنیت شبکه و سرور نیز بیشتر می شود. این دستگاه در اصل ترافیک های ورودی را در یک کانال به خوبی هدایت می نماید. از دیگر وظايف  مودم های کابلی و یا CMTS می توان به جلوگیری از خراب و معیوب شدن سیستم ها و مشکلات امنیتی اشاره نمود.
سوئیچ ها : سوئیچ ها سبب ارسال داده های دریافتی به یک مقصد نهایی در شبکه ی محلی می شوند. در صورتي که در عملکرد و کارایی سوئیچ ها مشکلی‌ ایجاد شود، ارتباط شما دچار اختلال می گردد. تنها شیوه ی ایجاد استحکام ارتباط در ميان سوئیچ ها نگهداری و پشتیبانی شبکه می باشد.

وظیفه ی کارشناسان پشتیبانی شبکه

وظیفه ی کارشناس پشتیبانی فنی شبکه این است که خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه را به گونه ای ارائه نماید که در اینده صاحبان مشاغل مختلف با مشکلات بسیارکمی مواجه شوند. زمانی که در این زمینه مشکلی برای شما به وجود اید، مسلما هزینه ی کار شما بیشتر می شود. وظیفه ی کارشناسان شبکه درواقع اصلاح کردن زیر ساخت ها است تا در این صورت زیر بنای شبکه به خوبی و درستی شکل بگیرد و از هر گونه ایجاد مشکلات ناگهانی تا حد امکان جلوگیری شود. در ادامه به طور کلی وظایف کارشناسان پشتیبانی و نگهداری شبکه را در زمینه ی ارائه ی خدمات پشتیبانی شبکه ذکر می کنیم :
 • ایجاد اطمینان از این که مقررات‌ قانونی و سیاست های کمپانی رعایت می شوند.
 • داشتن زمان بندی در بازيابي و پشتیبان گیری شبکه و یا خدمات از نگهداری و پشتیبانی شبکه. 
 • ایجاد یک برنامه ریزی دقیق جهت ارتقای شبکه ی مد نظر.
 • به وجود اوردن یک شرایط امن در مقابل تهدیدات خارجی و نیز داخلی‌.
 • نظارت کردن بر سیستم های شبکه و سرور به صورت مداوم.
 • شناسایی سریع مشکلات و ایرادات.
 • نگهداری و محافظت از سخت افزار ها.
 • بررسی کردن عملکرد صحیح نرم افزار های شبکه.
 • پاسخگو بودن به تمام نیاز های کاربران و مشتریان عزیز.
 • مستند سازی تجهیزات سرور و شبکه.
 • گرفتن بازخورد از کاربران در جهت عملکرد سیستم ها.

شرکت پشتیبانی شبکه

همکاری کردن با یک کمپانی فعال و قابل اطمینان در حوزه ی شبکه، یکی از روش های استفاده از خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه تهران می باشد. شما عزیزان بر اساس سیستم شبکه ی خود می توانید به صورت تمام وقت و یا پاره وقت با یک شرکت قابل اطمینان همکاری نمایید. همچنین می توانید از تمامی خدمات نگهداري و پشتیبانی شبکه به صورت دوره ای استفاده نمایید. به خاطر این که هر شرکت از پکیج های خدماتی متفاوتی برخوردار می باشد شما عزیزان بایستی به صورت مستقیم با کمپانی مد نظر خود ارتباط بر قرار کنید تا در این صورت تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. 

قرارداد پشتیبانی شبکه

هر شرکت از شرایط قرارداد نگهداری و پشتیبانی شبکه ی متفاوتی برخوردار می باشد. اما ما در این بخش قرارداد های پشتیبانی شبکه ای که معمولا در هر شرکتی بیان می شوند را ذکر کرده ایم. این قرارداد ها به شرح زیر می باشند : 
 • مشاوره دادن جهت افزایش یافتن سطح کاربری.
 • به روز رساني کردن انتی ویروس ها.
 • تهیه ی یک نسخه ی پشتیبان یا بکاپ از کلیه ی اطلاعات در هنگام انجام دادن کار.
 • رفع تمام عیب و ایراد های به وجود امده در زمان معین.
 • توانایی عیب یابی دستگاه های عیب دار و متوقف شده.
 • سرویس نمودن تمامی سیستم ها در اغاز کار.
 • به روز رسانی کردن شناسنامه ی یک سخت افزار.
 • در هنگام صورت گرفتن پشتیبانی و نگهداری شبکه جلساتی باید ایجاد شوند.

قیمت پشتیبانی شبکه

در موضوع قیمت پشتیبانی شبکه برای خدمات پشتیبانی شبکه نمی توان به صورت بسته های اماده و یا از قبل تعیین شده تعرفه ی قرارداد، مشخص نمود. زیرا هر شبکه دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشد و نیاز های متفاوتی دارد، بنابراین قبل از تعیین قیمت ان باید به صورت دقیق ان را بازدید نمایند. پس از برگزاری یکسری جلسات و بازدید، تعرفه ی قرارداد مجموعه ی شما عزیزان حساب می شود. در ادامه عوامل و پارامتر‌ هایی که در تعیین قیمت خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه موثر هستند را به طور کلی ذکر کرده ایم :
 • نرم افزار هایی که در شبکه موجود هستند.
 • تعداد تجهیزات سرور و شبکه.
 • میزان پیچیده بودن سخت افزار شبکه.
 • شیوه ی ارائه کردن خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه.
 • تعداد دفعات مراجعه کردن به پشتیبان شبکه.

در صورت نیاز به استعلام قیمت پشتیبانی شبکه می توانید با تلفن 09125433420 تماس بگیرید .

اطلاعات تماس با ما
تلفن : 02191010136
موبایل : 09125433420 
آدرس : تهران ، خیابان پیروزی ، خیابان جعفر نژاد ، کوچه جهانشاهی ، پلاک 35

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت گسترش انفورماتیک پارس فیبر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح