شما اینجا هستید : پارس فیبر  -> نصب و خدمات سانترال >

نصب و خدمات سانترال در تهران | فوری | کیفیت و قیمت عالی

دستگاه سانترال به مثابه یک مرکز و سیستم مخابراتی کوچک در ادارات، مجموعه‌ها، هتل‌ها و سازمان‌ها عمل کرده و باعث پوشش دهی بهتر ارتباطات بین مشتریان و کارمندان می‌شود. با کمک دستگاه سانترال مجموعه‌ها می‌توانند در زمینه محدود سازی تماس‌های داخلی، بیرونی و بین المللی کنترل لازم را داشته باشند. به موازات گسترش فضای مجموعه‌ها و شرکت‌ها و تعدد کارمندان نیاز به ارتباطی پویا، سریع و راحت در این گونه فضاها احساس می‌شود که خطوط ثابت شهری نمی‌توانند پوشش ده و پاسخگوی این حجم از ارتباطات باشند. در این میان شبکه سانترال یا سیستم تلفن pbx  می‌تواند با امکانات جانبی مانند اپراتور گویا یا پشتیبانی یک اپراتور از چندین خط شهری بسیار راهگشا باشد.
استفاده از خدمات نصب سانترال کمک می‌کند هر خط با متصل شدن به اپراتور به داخلی، کارشناس یا مسئول مورد نظر مرتبط شود. این سیستم یکپارچه و مرکزی امکان دسترسی کارمندان به چندین خط تلفن را از طریق تلفن رومیزی آنها امکان‌پذیر می‌کند. همچنین باعث ارتباط سریع‌تر کارمندان با هم شده و در نتیجه این پلتفرم باعث ارتباط با کیفیت مشتری با کارشناسان خواهد شد. در این نوشتار سعی داریم مزایای دستگاه سانترال و مراحل نصب و خدمات نصب آن را برای کاربران علاقمند شرح دهیم. با ما باشید.

خدمات نصب سانترال

با توجه به مدل‌های متنوع دستگاه‌های سانترال خدمات نصب آن نیز توسط مجموعه‌های معتبر به واسطه کارشناسان متخصص و دانش فنی آنها می‌تواند در هر زمینه‌ای در اختیار کاربران قرار بگیرد. از جمله مهم‌ترین خدمات نصب سانترال موارد زیر هستند.
برقراری خط شهری در سانترال
 مسلماً مهم‌ترین عضو دستگاه‌های سانترال در مدل‌های متنوع، خطوط شهری هستند که افزایش یا کاهش آن می‌تواند باعث تغییر میزان دسترسی هر داخلی شود. لذا برای برقراری خط شهری سانترال باید برنامه‌ریزی و تغییرات آن مجدداً بررسی و اعمال شود. همچنین برای کاهش خط شهری باید این سیستم به گونه‌ای اعمال شود که عدم حضور خط خللی در عملکرد سیستم ایجاد نکرده و احساس نشود. اما این افزایش کاهش می‌تواند سه حالت داشته باشد.
بسیاری از دستگاه‌های سانترال می‌توانند قابلیت پذیرش خط جدید را داشته باشند اما در برخی از آنها نیاز به تهیه کارت ارتقاء سانترال آنالوگ هستند.
اما در صورت استفاده مجموعه از خط شهری دیجیتال ۴ رقمی، باید راه اندازی آن طبق مراحل اعلام شده توسط چارت سازمانی انجام شود و پس از اطلاع از ظرفیت، امکان نصب خط و تهیه تجهیزات لازم، نصب و راه‌اندازی، ارتقا و برنامه‌ریزی آن انجام شود.
همچنین برای کاستن خط شهری ۸ رقمی باید برنامه مناسب آن صورت پذیرد تا خللی در کارکرد سیستم ایجاد نشود.
برقراری داخلی سانترال
تلفن سانترال دسته‌بندی‌های متفاوتی داشته که با توجه به نوع دستگاه استفاده از آن تعریف می‌شود. تقسیم بندی‌های داخلی در سانترال شامل هیبرید، دکت، دیجیتال، آنالوگ و تحت شبکه است که هر کدام دارای کارت مخصوص بوده و در راستای ارتقای سانترال، نصب و راه‌اندازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برنامه ریزی سانترال
دستگاه سانترال به مانند سیستم مخابراتی بر اساس برنامه‌ریزی، خدمات، قابلیت‌ها و گنجایش‌های متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که بر اساس نوع دستگاه و امکانات ارائه می‌شود. این کدها، مکمل‌ها و تضادهای آنها باید بررسی شده و برنامه‌ریزی خاص جهت فعال‌سازی آنها توسط کارشناسان مجرب انجام شود.
جابجایی سانترال
از دیگر خدمات سانترال می‌توان به جابجایی سانترال از مجموعه‌ای به مجموعه دیگر اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌ها و مجموعه‌ها به دلیل نقل مکان نیازمند جابجایی سیستم سانترال خود هستند و باید مجدداً نصب و راه‌اندازی آن انجام شود. با توجه به اینکه دستگاه سانترال دارای چیپ‌های حساس و کوچکی است لذا حین جابجایی باید دقت لازم لحاظ شود و نسبت به روشن و خاموش کردن آن توجه ویژه شود تا هیچگونه مشکلی برای آن ایجاد نشود.
نصب پست مخابراتی
 معمولاً در راستای سازماندهی مسیر ارتباطی و خطوط تلفن از پست‌های مخابراتی با توجه به گنجایش و ظرفیت آنها استفاده می‌شود. پست‌های نصب شده بر روی دیوارها و ورودی مجتمع‌ها باعث وارد شدن یکجای سیستم‌های خط شهری به پست مخابراتی شده و جداسازی در این قسمت انجام و هر واحد به شکل تک به تک از  خطوط شهری برخوردار می‌شود. با توجه به زیاد بودن خطوط شهری وارد شده به مرکز تلفن و افزایش زیبایی استفاده و نصب پست مخابراتی سانترال ضروری است.
آرایش و مرتب سازی پست ها و کابل ها
تکنسین مربوطه در این زمینه با مرتب سازی و آرایش کابل‌ها و بهبود ظاهر شرکت کمک می‌کنند خرید مدل  و نصب سانترال بر حسب نیاز اصلی مجموعه انجام شود.

مزایای نصب دستگاه سانترال

از جمله مهم‌ترین شاخصه‌ها و ویژگی‌هایی که باعث شده نصب و راه‌اندازی دستگاه سانترال به عنوان شبکه تلفن داخلی مد نظر اکثر شرکت‌های بزرگ و کوچک قرار بگیرد موارد زیر است.
 • ارتباط رایگان و راحت بین کارمندان بخش‌های مختلف
 • عدم نیاز به خطوط تلفن متعدد جهت برقراری ارتباط بین کارمندان و مشتریان
 • افزایش پویایی و راندمان کاری کارمندان با ارتباطات سریع و راحت
 • تخصیص عددی خاص به عنوان داخلی برای هر بخش و سرعت در پاسخ دهی توسط صدای ضبط شده و یا منشی خودکار 
 • اعلام داخلی مورد نظر به مشتری جهت ارتباط سریع‌تر با کارشناس مربوطه
 • محدود کردن تماس‌های بین‌المللی برای کاهش هزینه‌های ارتباطی
 • اتصال مشتریان به بخش‌های مورد نظر بدون قطعی تماس
 • امکان مدیریت مشتریان به تیم پشتیبانی و فروش محصول
 •  قابلیت ایجاد صف انتظار برای کاربران و مشتریان نیازمند خدمات
 • مطلع ساختن مشتریان از وضعیت کارمندان در بازه‌ی زمانی ناهار، تعطیلات، پخش اذان یا نماز
 • مدیریت تماس‌ها بر اساس برنامه از پیش تعیین شده و محدود و کنترل  کردن تماس‌های داخلی و بیرونی

خدمات نصب و تعمیر سانترال

کاربران با کمک دستگاه سانترال می‌توانند یک شبکه خصوصی ایجاد کرده و تماس‌های بیرونی یا داخلی را محدود کنند و میزان هزینه مخابراتی خود را بسیار کاهش دهند. لذا بسیاری از سازمان‌ها و مجموعه‌ها جهت بهره‌مندی از این مزایا و دیگر ویژگی‌های این شبکه مخابراتی کوچک به دنبال نصب و راه‌اندازی آن در سیستم اداری خود هستند. مسلماً برای نصب سانترال و خدماتی از قبیل تعمیر، سرویس دهی و خدمات پس از فروش مراکز معتبری دایر هستند. در این مراکز معتبر خدمات نصب و تعمیر سانترال دربرگیرنده موارد زیر است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
 • نصب سانترال
 • اجرای سانترال
 • کابل کشی
 • داکت کشی
 • برنامه‌ریزی نصب کروز مخابراتی یا پچ پنل
 • پروگرمینگ و برنامه‌ریزی سیستم مرکزی
 • عمیرات کارت‌های سانترال تلفن در انواع مختلف
 • سیم کشی سانترال و تلفن
 • خدمات خط تلفن داخل ساختمان مانند سیم کشی، فرم بندی نصب اتیکت، نصب باکس
 • خدمات تخصصی رفع نویز، خرابی یا قطعی سیم
 • عیب یابی اتصالات برق و بازسازی
 • تعمیرات خط تلفن

مراحل نصب و راه اندازی سانترال

مراحل نصب و راه‌اندازی سانترال با توجه به تخصصی و پیچیده بودن فرایند متعدد بوده و نیازمند نصاب سانترال و افراد متخصص در این زمینه است. اما برای آشنایی شما عزیزان با فرایند نصب این سیستم، مراحل کلی به شرح زیر است.
1) مرحله اول: مرحله اول مشخص کردن مکان مناسب برای نصب خطوط تلفن است. با توجه به کارکرد دستگاه سانترال به صورت مرکزی و متصل بودن آن به سایر خطوط تلفنی، باید مکان آن مشخص و ویژه باشد.
2) مرحله دوم: در نصب  ksu با کیت مخصوص بر روی دیوار از ابزارهایی مانند دریل برقی یا پیچ گوشتی سوراخ‌های جهت نصب برای دیوار ایجاد می‌شود.
3) مرحله سوم: در این بخش کارت‌های مدار دستگاه که به منظور دریافت پیغام صوتی و پست‌ها به کار می‌رود، درون KSU  متصل می‌شوند.
4) مرحله چهارم: در مرحله چهارم خطوط تلفن با کمک سیم‌های تلفن ویژه، به طور مستقیم به کی اس یو متصل می‌شوند. این خطوط که توسط شرکت تلفن به افراد ارائه می‌شود مخصوص شماره گیری هستند.
5) مرحله پنجم: در مرحله پنجم برای هر یک از کارمندان شرکت و واحدها، تلفن مجزای از ksu هدایت می‌شود.
6) مرحله ششم: جهت اطمینان از نصب صحیح سانترال و بررسی کارکرد درست آن می‌توانید کی اس یو را به پریز برق وصل کنید.
7) مرحله هفتم: راه‌اندازی همه خطوط تلفن کارمندان و اطمینان از روشنایی سیستم  که نشانگر سیگنال اتصال به کی اس یو است.
8) مرحله هشتم: مهمترین بخش نصب سانترال در این مرحله نصب و کدگذاری صحیح واحد مرکزی است. این نصب باید توسط برنامه نویسی و راهنمای تنظیم که توسط فروشنده تهیه شده انجام شود. نحوه نصب و نوع این کدها بر اساس مدل دستگاه متفاوت است.
9) مرحله نهم: در آخرین مرحله برای آزمایش دستگاه و اطمینان از اجرای صحیح نصب تلفن، باید برقراری تماس با تلفن‌های مجموعه انجام شود.

قیمت و تعرفه نصب سانترال

اصولاً در هزینه نصب تلفن سانترال به دلیل دخیل بودن فاکتورها و متغیرهای متعدد تخمین و تعیین هزینه نهایی توسط کارشناس مربوطه انجام می‌شود. در این فرایند خطوط تلفن شهری، مدل و برند دستگاه سانترال انتخابی و نوع نیاز موسسه، امکانات جانبی مانند اپراتور گویا و پشتیبانی از مرکز از جمله عواملی هستند که بر هزینه نهایی نصب و راه‌اندازی سانترال تاثیرگذار هستند. کما اینکه میزان سیم کشی، نوع برنامه‌ها و سرویس‌های راه‌اندازی شده بر روی سیستم تلفن مرکزی می‌تواند مزید بر علت در تعیین هزینه نهایی نصب سانترال باشد.
اما به طور کلی موارد زیر از جمله فاکتورهایی هستند که جداگانه بر این میزان تاثیرگذار هستند.
ظرفیت سانترال
در حالت کلی تلفن‌های سانترال و مرکزی بر چهار دسته سانترال پر ظرفیت، سانترال ns، سانترال voip و سانترال کم ظرفیت نصب می‌شود. سانترال‌های کم ظرفیت محدود به ۲۴ خط تلفن داخلی و نهایتاً ۸ خط تلفن شهری هستند، اما سانترال‌های پر ظرفیت می‌توانند ۲۴ خط تلفن داخلی و بیش از ۸ خط تلفن شهری را سرویس دهی کنند و مناسب برای شرکت‌ها و مجموعه‌های اداری بزرگ هستند.
کابل کشی 
دستمزد نصب سانترال و اجرت آن می‌تواند بر اساس کابل کشی رو کار تا ۲۰ یا ۵۰ زوج جهت ایجاد شبکه کابل تلفن، متغیر باشد.
دستمزد نصاب سانترال
هزینه‌ای که برای سرویس کار و نصاب سانترال تعیین می‌شود برای امور تعمیراتی و میزان خدمات و رفع مشکلات سانترال متفاوت‌تر از نصب و راه‌اندازی است. چنانچه مشکل در قطعه در بازه زمانی گارانتی بوده و تلفن از خدمات پس از فروش برخوردار باشد این خدمات بدون هزینه انجام می‌شود. اما  در صورت نداشتن گارانتی قطعات و ارتقاء آن، کلیه هزینه‌ها می‌تواند بر اساس خرابی دستگاه، اجرت بازدید و تشخیص و عیب یابی متفاوت باشد.
نوع دستگاه، دست اول یا دست دوم بودن
 در نهایت خرید تلفن سانترال شما بسته به برند و مدل دستگاه و آکبند یا دست دوم بودن می‌تواند در هزینه نصب نهایی نیز تاثیرگذار باشد. سانترال‌های دست دوم به دلیل کارایی و ظرفیت پایین قیمت پایینتری دارند و متعاقبا پیچیدگی و نیاز به برنامه کمتری دارند.
 اگرچه در این نوشتار تا حدود زیادی با دستگاه سانترال، خدمات و مزایای آن آشنا شدیم اما نصب و راه‌اندازی و برنامه‌ریزی سانترال مستلزم دانش فنی، تخصص و تجربه بالا در این زمینه است که بهترین راه تماس با مراکز معتبر فعال در این زمینه و بهره‌مندی از مهارت و تخصص بالای کارشناسان مربوطه جهت نصب و راه‌اندازی است.
اطلاعات تماس با ما
تلفن : 02191010136
موبایل : 09125433420 
آدرس : تهران ، خیابان پیروزی ، خیابان جعفر نژاد ، کوچه جهانشاهی ، پلاک 35

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت گسترش انفورماتیک پارس فیبر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح